Inspirert etter en tur til Bassano del Grappa, Italia, i høst. Kjører vi på med en lavterskel hike & fly konkurranse i 2026.
Selve konkurransen går ut på å ta alle våre 5 oppsatte hike & fly ruter i Midt-Norge regionen (samt øst-Trøndelag).
Premiering:
Diplom til alle som klarer alle 5 turene i løpet av året!
1.plass, med flest turer: Syride SYS NAV XL
2 plass: Hook knife og FrittElement stæsj.
3.plass: FrittElement stæsj.
Regler:
Alle piloter har ansvaret for at alleturene gjennomføres på en trygg måte, og i henhold til gjeldende regelverk.
Startpunktet for hver rute er på landingen til aktuell tur!
Man trenger ikke logge gåturen opp på start, men det er obligatorisk å legge til bilde i loggen fra gåturen opp. 🙂
Gjør deg klar til start om.....
Dager
Timer
Minutter
Sekunder
Konkurransevinduet er åpent til 31.10.2026
Dager
Timer
Minutter
Sekunder
Ruter for 2026
Gjetryggen
Kjør inn til Sturulvåen Fjellstasjon og parker på anviste plasser. Gå beste rute for dagen opp til toppen av Gjetryggen.
Landing ved parkeringen på Storulvåen.
Stokkvola
Her er det parkeringen på fremsiden som gjelder. Ved landinga. Følg gårdsveien mot Brannan, ta til venstre foran bolighuset og parker på anviste plasser ned mot myra hvor stien starter.
Bringen
—-
—
Du finner de fleste turene i appen UT. Her liggen en link til rutene UT (trykk på grønn UT)